ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

قهوه های آماده

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

یکی از روش های آماده سازی قهوه استفاده از قهوه های آماده برای یک مرتبه مصرف است . این روش مزایایی دارد ، از جمله صرفه جویی در زمان و ساده بودن فرایند آماده سازی قهوه ، چراکه در این روش احتیاجی به اندازه گیری مقدار قهوه مورد نیاز و طعم و نیز افزودن مواد اضافه برای طعم دهی نیست . همچنین با جداسازی مقدار مصرف برای هر دفعه ، کل محتویات یک بسته در معرض هوا و نور قرار نمیگیرد و شرایط نگهداری باعث می شود که قهوه تازه تری برای نوشیدن فراهم گردد .
این نوع از آماده سازی قهوه خود به دو دسته مجزا تقسیم می شود :
سیستم پد های کاغذی
سیستم کپسول قهوه

پد یا پاد قهوه متشکل از پودر قهوه ( دانه قهوه آسیاب شده ) بسته بندی شده توسط کاغذ های فیلتر قهوه است . هر پد محتوی هفت گرم قهوه است که بصورت فشرده در کاغذ فیلتر قهوه بسته بندی شده است و حالت دیسکی دارد که بصورت استاندارد قطر آن چهل و پنج میلیمتر است . پد دبل حاوی چهارده گرم قهوه است . امروزه بسیاری از اسپرسو ماشین ها ، امکان استفاده از پد را نیز دارند . پد اولین بار در ایتالیا و برای استفاده در دفاتر کار طراحی شد و بعد ها استفاده از آن به خانه ها و رستوران ها نیز گسترش یافت . پدهای استاندارد امروزی اولین بار در سال 1989 و توسط کمپانی ایتالیایی ایلی به بازار عرضه شد و در حال حاضر اغلب برند های مطرح قهوه ، پد قهوه را در سبد محصولات خود دارند .

تفاوت کپسول قهوه با پد در این است که در سیستم کپسولی ، قهوه بجای بسته بندی شدن در کاغذ فیلتر در کپسول پلاستیکی یا آلومینیومی بسته بندی میشود . هر کپسول حاوی هفت گرم قهوه می باشد . این کپسول ها برای استفاده در یک سیستم طراحی شده اند و در دستگاه های دیگر قابل استفاده نمی باشند . سه سیستم معروف آماده سازی قهوه از طریق کپسول عبارتند از :
Nespersso
Caffittaly
Dolce Gusto
برخی ار برندها اخیرا اقدام به عرضه کپسول های چای و دمنوش های گیاهیی نیز کرده اند .

خواندن 1142 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « درخت قهوه قهوه های آماده »

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید